Ziraat Bankası SMS İle Kredi Başvuru


Ülkemizde bankacılık alanında hizmet veren kuruluşlar arasında ilk sırada gelen kamusal sermaye destekli Ziraat bankası, bünyesinde yer alan birçok bankacılık hizmetini müşterilerinin kullanımına farklı hizmet kanalları üzerinden vermektedir. Bankacılık işlemleri arasında son yıllarda birçok vatandaşımızın ihtiyacı olan kredi ürünleri ilk sırada gelmektedir. Kredi ürünlerinin kullanımına dair Ziraat Bankası farklı hizmet kanalları üzerinden müşterilerinin başvuru yapabilmelerine imkan veriyor.

Buna göre banka şubeleri haricinde diğer kanallar üzerinden başvuru yapabilme imkanı banka bünyesinde bulunmaktadır. Yapılan çalışmalar ile ilgili olarak şubeler dışında haftanın her günü 7/24 hizmet veren telefon, internet ve ATM bankacılığı kanalları birçok bankacılık işlemini gerçekleştirme adına hizmet vermektedir. Kredi başvuruları ile ilgili olarak Ziraat Bankası SMS ile kredi başvuru uygulamasını bir dönem kullanmakta olup son birkaç dönemdir bu uygulamayı kredi ürünleri noktasında kaldırmıştır. Banka müşterileri Ziraat Bankasının düşük faizli ve uygun ödeme koşullarına sahip kredi ürünlerini kullanabilmeleri için uygulamada olan SMS yoluyla kredi başvuru işlemini cep telefonları üzerinden gerçekleştirmekteydiler. Cep telefonun mesaj yerine aralarda boşluk bırakmak suretiyle sırasıyla “KREDİ, T.C. Kimlik No, Kredi Tutarı, Vade ve Aylık Maaş Miktarını” yazıp 4747’ye kısa mesaj atmaları yeterliydi. Yapılan başvuru işlemini değerlendiren Ziraat Bankası başvuru talebinde bulunan müşterisi hakkında detaylı bir inceleme yapıp yine SMS yoluyla geri dönüş yapmaktadır.

ziraat bankası mesajla krediBirçok avantajı içerisinde barındıran Ziraat Bankası SMS ile kredi başvuru uygulaması şimdilerde kullanılmasa da banka olarak 4747 üzerinden birçok bankacılık ürününü değerli müşterilerine kullandırmaktadır. Teknolojik yeniliklere sürekli olarak açık olan Ziraat Bankası bu uygulamaları sayesinde birçok bankacılık ürününü cep telefonu, internet ve bilgi teknolojileri üzerinden gerçekleştirmektedir. Kredi ürünleri içinde kullanımda olan SMS ile başvuru uygulamasını bir müddettir kullanmayan banka yeni kredi kampanyalarında Ziraat Bankası SMS ile kredi başvuru uygulamasını yeniden başlattığı takdirde birçok potansiyel müşteriyi kazanması içten bile değildir. Pratik, kolay ve hızlı bir başvuru imkanı sunan Ziraat Bankası SMS ile diğer bankacılık işlemlerini bünyesindeki müşterilerinin kullanımına sunmakta ve bu uygulamalara devam edecek görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Şekerbank Sms İle Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde Şekerbank, şekerbank kredi başvurusu ve sms ile kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin