Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırma


Kamusal sermaye destekli bankalarımız arasında yer alan Ziraat Bankası müşterilerinin talepleri doğrultusunda birçok bankacılık ürününde avantajlı kampanyalar düzenlemektedir. Düzenlenen kampanyalar nezdinde en dikkat çekici olanı ise şüphesiz kredi ve kredi kartı ürünlerinde gerçekleştirilmektedir. Özellikle günlük bankacılık ürünleri arasında yer alan kredi kartları için banka müşterileri alışveriş sırasında taksit imkânı, acil nakit desteklerinde taksitli veya tek ödemeli nakit avans imkânı, otomatik ödeme talimatı vb. işlemlerin kullanımı sırasında büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Birçok avantajı bir arada bulunduran Ziraat Bankası Maximum kredi kartı sayesinde harcamalar art arda gelmekte ve kredi kartının aktif olarak düzensiz kullanımı neticesinde birçok borcu birikmektedir.

Ödemelerin boyutu da eğer sadece asgari miktar ile sınırlandırıldığında kredi kartı mağduru olma yolunda emin adımlar ile ilerleme sağlanır. Biriken kredi kartı borcunun ödenememesi durumunda kredi notu ve kredi sicilinin olumsuz etkilenmesi son olarak kredi kartı borcundan dolayı icralık olma durumları hatta hapis cezası yatma gibi uygulamalar ortaya çıkar. Ziraat Bankası kredi kartı borç yapılandırma işlemi sayesinde mevcut kredi kartı borcunun yeniden düzenlenmesi sağlanabilir. Nasıl mı? Eğer herhangi bir şekilde Ziraat Bankası müşterileri kredi kartının düzensiz kullanımına bağlı olarak asgari ödemesine varana kadar kredi kartı borcunu ödeyemiyor ise bu sefer yapması gereken hemen borç yapılandırma işleminden faydalanılmasıdır.

ziraat kredi kartı borç taksitlendirmeBuna göre borç yapılandırma işlemlerini sadece Ziraat Bankasının şubeleri gerçekleştirirken bulunduğunuz il ve ilçe merkezine en yakın banka şubesine gitmek suretiyle var olan kredi kartınıza ait borcun yeniden düzenlenmesini sağlayabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi kartı borç yapılandırma işleminde banka yeni faiz oranı ve geri ödeme vadesini belirledikten sonra banka müşterisine yeni borç planını sunar. Eğer banka müşterisi geri ödeme planını uygun bulursa hemen kredi kartının tüm borcu ödenir. Ödenen borç işleminden sonra banka müşterileri sadece Ziraat Bankası kredi kartından dolayı yeni borç planını ödemeye başlar. Borç yapılandırma ile ilgili olarak banka müşterileri daha fazla bilgi almak istediklerinde 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralı telefon bankacılığı platformlarından herhangi birini kullanabilir.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırma başlıklı makalemizde İş Bankası ve kredi kartı borcu yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin