Yeni Evlenenlere Kredi Veren Bankalar


Ülkemizde finans sektöründe hizmet veren kuruluşlar arasında yer alan bankalar müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda birçok kredi ürününü sunmaktadırlar. Her ihtiyaç için ayrı kredi türleri bulunurken, müşterinin faiz oranları, geri ödeme vadesi ve kredi şartlarına göre çeşitli kredi türlerini bankalardan talep edebilmektedirler. Bu bağlamda kendi bünyesinde bulunan kredi ürünleri arasında en çok kullandırdıkları kredi türlerinin başında ihtiyaç kredisi gelmektedir. Tüketici kredisi olarak da bilinen ihtiyaç kredileri birçok müşterinin ihtiyacına karşılık olarak verilmektedir. İhtiyaç kredileri bankanın belirlemiş olduğu şartlar dâhilinde müşterilerine sunulurken son yıllarda en çok talepte bulunan vatandaşlar yeni evlenenlerdir. Evlilik kredisi olarak talep edilen ihtiyaç kredileri düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile birçok banka tarafından verilmektedir. Yeni evlenenlere kredi veren bankalar özellikle devletin evlenmeyi düşünen vatandaşlara uygun ödeme koşullarında sıfır faizsiz olarak vermiş olduğu kredilerden sonra daha çok yaygınlaşmıştır.

yeni evlilere krediBankalar tarafından iyice analiz edilen evlilik kredilerinin daha cazip hale getirilmek için yeni evlenenlere sunulmaktadır. Yeni evlenecek olanlar bu kredileri bankalardan çekmek için yapmaları gerekenlerin başında gerekli evrakları hazırlayıp en yakın banka şubesine başvurmaları gerekmektedir. Ayrıca bankanın belirlemiş olduğu başvuru kanallarına göre müşteriler dilerlerse internet bankacılığı üzerinden veya SMS yoluyla da kredi başvurusu yapabilirler. Yeni evlenenlere kredi veren bankalar yapılan talepleri en kısa sürede değerlendirdikten sonra olumlu veya olumsuz geri dönüş yapmaktadırlar. Yapılan geri dönüşlere göre evlenecek olan vatandaşlarımız kredilerini banka şubeleri aracılığı temin etmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Teb Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde teb kredi başvurusu sonucu ve Türk Ekonomi Bankası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin