Yeni Evleneceklere Faizsiz Kredi Veren Bankalar


Ülkemizde hizmet veren bankalar müşterilerinin çeşitli ihtiyaçlarına yönelik olarak kredi ürünlerini kullandırmaktadırlar. Çeşitli kredi ürünleri ile faizli, faizsiz ve vadeli olarak belirlenen bu krediler kişilerin aylık gelirlerine göre verilmektedir. Bankaların kullandırmış olduğu kredi ürünleri arasında son yıllarda en gözde olanı ve en çok kullanılanı şüphesiz ihtiyaç kredileridir. İhtiyaç kredileri insanların dile getirmiş oldukları tüm ihtiyaçlarına yönelik olarak bankalar tarafından kullandırılan kredi ürünleridir. Eğitimden düğüne, tatilden bayram ihtiyaçlarına kadar birçok gereksinim ihtiyaç kredileri aracılığı ile karşılanır. İhtiyaç kredilerini son yıllarda en çok tercih edenlerden biri de yeni evlenecek olan çiftlerimiz kullanmaktadır. Dünya evine girecek olanlara birçok banka faizli veya faizsiz ihtiyaç kredisi kullandırmaktadır.

Yeni Evleneceklere Faizsiz Kredi Veren BankalarYeni evleneceklere faizsiz kredi veren bankalara bakıldığında zaman zaman bankanın müşterilerine özellikle 10.000 TL’ye 10 veya 12 geri ödemek şartıyla kredi verdikleri görülmektedir. Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yeni evleneceklere faizsiz kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak isteyen çiftlerimiz bazı şartları sağlaması gerekmektedir. Bunun için ilk şart 25 yaşın altında olmak, kredinin tutarı çiftlerimizin durumuna göre 10.000 TL altında ve üstünde verilecek. Çiftlerimiz tarafından kullanılacak olan bu kredi 2 yıl sonra geri ödenmesi istenecektir. Ayrıca Aile Bakanlığı ilk sene çocuk olması durumunda kredinin geri ödenmesi 1 yıl ötelenebilecektir. Yeni evleneceklere faizsiz kredi imkanı veren bankaların ve Aile Bakanlığın imkanları iyi bir şekilde incelenebilir.

Bir önceki yazımız olan Asgari Ücretle Çalışan Ne Kadar Kredi Çekebilir başlıklı makalemizde asgari ücretle çalışana kredi ve kredi çekme şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , ,

One Response “Yeni Evleneceklere Faizsiz Kredi Veren Bankalar”

  1. veli
    13 Eylül 2015, 19:55

    Ben yeni evlenecem aama yaşım 27 durumum çok kötü ban kayada borcum var ve o paraya cok ihtiyacım var iki yıldır nişanlıyım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin