Yapı Kredi Bankası Hesap Açma, Hesap Kapatma


Finans sektörü ile ilgili olarak bir takım işlemlerinizi günümüzde bankalar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bankalar ile olan ilk irtibatımız ise en azından banka üzerinden vadesiz hesap açma işlemi olmaktadır. Buna göre birçok vatandaşımız gerek aylık maaşını alabilmesi adına gerekse de çeşitli bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilme adına bankaları kullanmaktadır. Ülkemizde bankacılık alanında hizmet veren kuruluşlardan biri olan Yapı Kredi Bankası da müşterileri ile olan ilk irtibatını bu şekilde gerçekleştirmektedir. Yapı Kredi Bankası hesap açma işlemi için banka müşterileri banka şubeleri ve internet platformunu kullanabilirler. Hesap açma işleminde banka şubelerini tercih edecek olan vatandaşlarımız banka şubelerine giderken yanlarında nüfus cüzdanı ve ikametgâh adresini gösteren fatura veya evrakını götürmesi gerekmektedir. Evrakları hazır olan banka müşterileri şubeler içerisinde görevli bulunan bireysel müşteri hizmetleri yetkilisi aracılığı ile işlemlerini gerçekleştirmeye başlar. Hesap açma işlemi yaklaşık olarak 10 ile 20 dakika arasında olup bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir. Burada bulunan personel aracılığı ile kendi adınıza ait bir adet vadesiz mevduat hesabı açım işlemi gerçekleştirilir.

Yapı Kredi Bankası hesap açma işlemi için banka müşterilerini internet platformuna da yönlendirme yapmaktadır. Günümüzde birçok sektör daha hızlı, kolay ve pratik hizmet verebilme adına yeni nesil bilgi teknolojilerini kendi bünyelerinde kullanmaktadır. Haftanın her günü 7/24 olmak üzere birçok bankacılık ürünü artık bu banka şubeleri üzerinden rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Mobil, internet, telefon ve ATM gibi kanallar üzerinden bankacılık hizmetleri gerçekleştirilir. Hesap açma işlemi içinde banka müşterileri internet platformunu kullanabilmektedirler.

yapı kredi hesap açmak istiyorumBanka müşterileri mevcut bankanın internet sitesi üzerinde yer alan hesap açma işlemi sayfasına girdikten sonra ekranda yer alan “vadesiz hesap, genel, vadeli hesap veya altın hesabı” bölümlerinden herhangi birini seçmek suretiyle Yapı Kredi Bankası hesap açma işlemi devam ettirilir. Herhangi bir şekilde Yapı Kredi Bankası ile çalışmalarına devam edip anlaşması bittikten sonra mevcut hesaplarını dondurmak veya Yapı Kredi Bankası hesap kapatma işlemini gerçekleştirmek isteyen banka müşterileri ise sadece banka şubelerini kullanmaları gerekmektedir. Yine bireysel müşteri hizmetleri yetkilisi aracılığı ile hesap kapatma işlemi birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilir.

Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk Hesap Açma, Hesap Kapatma başlıklı makalemizde Kuveyt Türk hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin