Vakıfbank Hesap Açma, Hesap Kapatma


Kamusal sermaye destekli kuruluşlardan biri olan Vakıfbank ülkemizde finansal sektörde hizmet vermektedir. Hizmet verdiği süre boyunca alanında sektöre büyük yenilikler kazandıran Vakıfbank müşterileri ile olan ilk ilişkisi çeşitli ihtiyaçlara yönelik olarak kendi bünyesinden açtırmış olduğu mevduat hesaplarıdır. Vadeli, vadesiz, yatırım, birikim, döviz, altın vb. isimler adı altında açılan hesaplar ile birçok bankacılık hizmeti müşterilerin emrine sunulur. Bu bağlamda son derece kusursuz bir hizmet anlayışını ortaya koyan Vakıfbank hesap açma işlemi için banka müşterilerini çeşitli hizmet kanallarına yönlendirmektedir. Hesap açma işlemini bir döneme kadar sadece banka şubeleri üzerinden veren banka şimdilerde telefonu ve internet bankacılığı üzerinden de hesap açma işlemini gerçekleştirmektedir.

Buna göre banka müşterileri gerek maaş hesabı gerekse de Vakıfbank’ın ayrıcalıklı bankacılık işlemlerini kullanabilmeleri adına vadesiz mevduat hesabı için bulunduğu il ve ilçe merkezindeki Vakıfbank şubelerini ziyaret etmeleri gerekmektedir. Vakıfbank hesap açma işlemi için banka şubelerine gidecek olan vatandaşlarımız yanlarında nüfus cüzdanı ve ikametgâh adresini gösteren evrakı götürmeyi unutmamaları gerekmektedir. Bireysel müşteri hizmetleri olarak görev yapan banka personeline hesap açma ile ilgili olarak gerekli talep iletildiği takdirde 20 dakikayı bulan bir işlem başlatılır. Vadesiz mevduat hesabının ne için kullanılacağından tutunda kimlik, iletişim bilgileri başta olmak üzere banka personelinin talep ettiği tüm bilgiler girildikten sonra hesap açma işlemi tamamlanır.

vakıfbank hesap açmak için gerekli evraklarBanka şubesi üzerinden Vakıfbank hesap açma işlemi gerçekleştikten iki haftayı bulan süre zarfından hesaba ait banka kartı iletişim bilgileri yazılı adresinize gönderilir. Bunun yanında hesap açma işlemi için 0850 222 0 724 numaralı çağrı veya telefon bankacılığı kullanılmak suretiyle işlemler gerçekleştirilebilir. Sesli kayıt sisteminin “Başvurular” menüsüne yönlendirmesi ile birlikte burada görevli bulunan personel aracılığı ile hesap açma işlemi gerçekleştirilir. Vakıfbank hesap kapatma işlemi de aynı şekilde hesap açma işlemi için kullanılan platformlar üzerinden gerçekleştirilebilir. Ayrıca hesap açma işlemi için kullanılabilecek son platform ise mobil, tablet ve bilgisayar ürünleri üzerinden girilen internet bankacılığı üzerinden yapılan işlemdir. Buna göre banka müşterileri mevcut internet bankacılığı ekranı üzerinden vadesiz, vadeli, döviz ve altın gibi bir takım hesapları istemeleri halinde birkaç dakika içerisinde açabilirler.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Bankası Hesap Açma, Hesap Kapatma başlıklı makalemizde Yapı Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin