Türkiye Finans Hesap Açma, Hesap Kapatma


Bankacılık sektörünün içerisinde yer alan Türkiye Finans, faizsiz kazanç sağlayan katılım bankası olarak bilinenlerin arasında yer alır. Müşterilerinin her türlü bankacılık işlemini İslami kriterlere göre değerlendirip hizmet veren Türkiye Finans birçok bankacılık hizmetini çeşitli hizmet kanalları üzerinden sunmaktadır. Banka ile tanışıp çeşitli hizmetlerinden yararlanmak isteyen müşteriler en azından ilk olarak cari hesaplardan vadesiz mevduat hesabını açması gerekmektedir. Para yatırma/çekme, kira, bağış, aidat ödemeleri, futara ödemeleri, çek-senet tahsilatı, döviz-altın alım/satımı, kredi-kredi kartı ödemeleri ve para transferi gibi daha birçok bankacılık işlemini bu hesaplar üzerinden gerçekleştirebilmenizi sağlar.

Türkiye Finans müşterileri bu bankacılık işlemlerini kullanabilme adına Türkiye Finans hesap açma işlemini gerçekleştirmeleri gerekir. Hesap açma işlemi için banka en yakın kendi şubesine yönlendirmektedir. Bulunduğunuz il ve ilçe merkezinde yer alan Türkiye Finans banka şubesine giderken yanınızda nüfus cüzdanınız ve ikametgâh adresinizi gösteren evrak veya adınıza düzenlenmiş olan en az 3 aylık faturayı götürmelisiniz. Buna göre yanınızda götürülmesi gereken faturalar doğalgaz, elektrik, su ve cep telefonu olabilir. Türkiye Finans hesap açma işlemini banka içerisinde yer alan bireysel müşteri hizmetleri yetkilisi gerçekleştirmektedir. Banka görevlisine gerek çalıştığınız işyerinin Türkiye Finans Bankası ile anlaşması olduğunu söyleyip maaşınızı alabilmek için hesap açtıracağınızı ya da çeşitli bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmek için bu hesabı açtıracağınızı iletmeniz yeterlidir.

Türkiye Finans hesapBilindiği üzere bankaların maaş müşterilerine büyük avantajları olduğu için firmanızın maaşları bu banka üzerinden ödediğini muhakkak iletin. Talebin iletilmesinden sonra hesap açma işlemi yalnızca 10 ile 15 dakika arasında gerçekleştirilir. Türkiye Finans hesap açma işlemi ayrıca internet bankacılığı üzerinden de yapılabilmektedir. E-Katılma Hesabı olarak bilinen banka hesabının açılma işlemi internet bankacılığı üzerinden yapılmaktadır. Bunun için bankanın resmi internet platformunu kullanmanız yeterlidir. Hesap açma işlemi kadar Türkiye Finans hesap kapatma işlemi de banka müşterileri için önemli olup mevcut tüm hesapların kapatılma işlemi yalnızca banka şubeleri üzerinden yapılabilmektedir. Bulunduğunuz muhite en yakın Türkiye Finans banka şubesine gitmek suretiyle işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesap kapatma ve açma işlemlerinin güncel takibini Türkiye Finans platformlarından takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ING Bank Hesap Açma, Hesap Kapatma başlıklı makalemizde İng bank hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin