Türk Ekonomi Bankası Eft Ücretleri ve Saatleri


Finans sektöründe hizmet veren bankalar arasında yer alan Türk Ekonomi Bankası, müşterilerinin gün içerisinde farklı bankalar arasında para transferi yapmak isteyen müşterileri için EFT işlemlerini geliştirmiştir. Her bankanın kendine has bir EFT sisteminin bulunması Türk Ekonomi Bankasının da kendine has bir sistemini ortaya koymaktadır. Gün içerisinde EFT işlemlerini kullanmak isteyen banka müşterileri için EFT saatleri ve ücretleri belirlenmiştir. Buna göre;

TEB EFT Saatleri
TEB hesabından farklı bir bankanın hesabına para aktarmak isteyen müşterileri EFT işlemlerini hafta içi resmi tatiller hariç her gün Türk Ekonomi Bankası EFT saatleri arasında gerçekleştirmesi gerekmektedir. Buna göre banka müşterileri hafta içi her gün sabah 09.00 ile akşam 17.15 saatleri arasında EFT işlemini gerçekleştirebilir. Banka müşterileri tarafından yapılan tüm EFT’ler 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşmektedir. Bazen bankanın, Merkez Bankasının ve muhatap bankanın yoğunluğuna göre 30 dakikayı bulan süreleri bulunmaktadır.

Türk Ekonomi Bankası Eft Ücretleri ve SaatleriTEB EFT Ücretleri
Türk Ekonomi Bankası EFT ücretleri adı altında banka müşterilerinin yapmış olduğu bankacılık işlemleri için belirli bir ücret politikası izlemektedir. Buna göre TEB bankasından yapılan EFT işlemleri için minimum 30 TL maksimum 300 TL ortalama olarak %0,3 oranında bir kesinti yapmaktadır. EFT işlemini internet bankacılığı adı verilen resmi internet sitesi aracılığı ile gerçekleştirildiği zaman 3 TL gibi bir masraf talep etmektedir. Bu ücret mobil bankacılığı aracılığı ile gerçekleştirildiği zaman 2 TL gibi bir ücretlendirme ile karşı karşıya kalmaktadır.

Türk Ekonomi Bankası müşterileri EFT ücretleri için 0850 200 0 666 numaralı telefon üzerinden gerçekleştirdikleri zaman 10 TL gibi bir ücret kesintisi banka tarafından yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan HSBC Bankası EFT Ücretleri ve Saatleri başlıklı makalemizde HSBC ve hsbc eft ücretleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin