TEB İban Sorgulama


Ülkemizde bankacılık sektörünün her zaman gülen yüzü olan Türkiye Ekonomi Bankası, müşterilerinin daha iyi hizmet alabilmesi için sürekli olarak bankacılık hizmetlerini yenilemektedir. Özellikle dünya genelinde bankacılık faaliyetlerinde ortaya atılan yeni uygulamaları müşterilerinin de kullanabilmesi için hemen bünyesine alan TEB, 1 Ocak 2010 tarihinden gerçekli olmak üzere dünya genelinde bankaların almış olduğu karara bağlı olarak tüm para transferlerinde İban numarası kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. Yapılan bu çalışma neticesinde TEB müşterileri kendi hesabına ait olan İban numarasını öğrenebilmeleri için TEB İban Sorgulama işlemini kullanmaları gerekmektedir. Bunun için banka müşterileri bankanın resmi internet sitesinde bulunan İban hesaplama ekranına girmeleri gerekmektedir. Açılan ekranda sizin bankadaki hesabınıza ait bazı bilgilerin girilmesi istenmektedir.

TEB İban SorgulamaTEB İban Sorgulama sayfasında burada sizlere hesabınızın bulunduğu şehir, banka şubesinin adı ve hesap numarası istenmektedir. Tüm bilgiler hatasız bir şekilde girildikten sonra “hesapla” ikonuna tıklamanız yeterlidir. Yapılan küçük bir hesaplamadan sonra yeni açılan sayfada sizin hesabınıza ait olan İban numarası bildirilmektedir. Sizler bundan böyle tüm bankacılık işlemlerinde kendi hesabınıza ait olan iban numarasını kullanarak daha güvenilir, hatasız, kolay ve hızlı bir bankacılık işlemini gerçekleştirebileceksiniz. Özellikle EFT ve havale işlemlerinde gerekli olan hesap bilgileri yerine artık rahatlıkla İban numarasını kullanabilirsiniz. TEB İban Sorgulama ile öğrendiğiniz 26 karakterden oluşan İban numarası ile artık daha güvenilir bir bankacılık işlemlerine merhaba diyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Albaraka Türk İban Sorgulama başlıklı makalemizde Albaraka Türk hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin