Rotatif Kredi Nedir Özellikleri Nelerdir


Bankalar, müşterilerinin ihtiyaçları için birçok kredi ürünü geliştirmiştir. Özellikle ticaret ile uğraşan firmalara ve KOBİ’lere sunmuş olduğu kredi ürünlerine bakıldığı zaman bireysel olarak başvuru yapan müşterilerine nazaran daha fazla kredi ürününü kullanabilmektedirler. Sunulan bu kredi ürünleri içerisinde firmaların ve KOBİ’lerin en fazla ihtiyacına yarayan kredi türü olarak Rotatif Kredi ürünü gelmektedir. Peki, Rotatif Kredi nedir?

Rotatif Kredi Nedir Özellikleri NelerdirRotatif Kredi, bankaların ticaret ile uğraşan firma ve KOBİ’lere kısa vadede sunmuş olduğu faiz oranları normal kredilere göre yüksek olan bir kredi türüdür. Bu kredi ürünü firmanın herhangi bir ihtiyacını giderme adına kısa vadede banka tarafından verilen kredi olarak görülebilir. Örneğin, bir firmanın elinde hazır parası yok ve beklediği para 30 gün içinde gelecek ama firma üretim için malzeme alması lazım ve elinde para olmadığı için alamıyor ise, bankanın sunmuş olduğu Rotatif Kredi ürününü kullanabilir.

Rotatif Krediyi kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik ise, krediyi çekenken ödeme taahhüdünde bulunmanız gereken tarihi iyi belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü bu kredini özelliklerine bakıldığı zaman;

Rotatif Krediyi almak bir firma için gayet kolaydır.

Rotatif Kredinin faiz oranları diğer kredilere göre 3-4 puan daha yüksektir.

Rotatif Kredi de günlük faiz uygulanmaktadır.

Ödeme gününde gerçekleşmediği takdirde anapara üzerinden çok yüklü miktarlarda borçlanma söz konusudur.

Rotatif Krediyi kullanan firmalar ve KOBİ’ler ödeme gününü kesinlikle aksatmamaları gerekir.

Bir önceki yazımız olan İpotekli Araç İçin Kredi Çekilebilirmi başlıklı makalemizde ipotek kredisi, ipotekli araç nasıl alınır ve taşıt kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin