Nasıl Kredi Çekerim


Ülkemiz genelinde hizmet veren bankalar, müşterilerin ihtiyaçlarına yardımcı olabilmeleri için çalışmaktadırlar. Banka müşterilerinin de bu kurumlardan talep ettiği ürünler arasında krediler ilk sırada gelmektedir. Bankaların kredi ürünlerine bakıldığı zaman konut, araç, ihtiyaç, eğitim, düğün vb. krediler bulunmaktadır. Peki, insanlar bu kredilere nasıl başvurabilmektedirler? Banka müşterileri, bankaların kendilerine sunmuş olduğu alternatif veya çeşitli başvuru yöntemleri ile kredi ürününü talep edebilmektedirler. Banka müşterilerinin kredi çekebilmesi için yapılması gerekenler;

nasıl kredi çekerimİlk olarak, bir banka müşterisinin yapması gereken ilk şey kendine en düşük faiz oranı ve uygun ödeme koşullarını sağlayan bankayı bulmasıdır.

İkinci olarak, krediyi çekebilmesi için bankaya başvuru yapması gerekir. Başvuru işlemleri de farklı platformlardan gerçekleştirilebilmektedir. Bu alternatifler banka şubeleri, SMS kredi, ATM’den başvuru, internet üzerinden ve telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilir.

Banka şubesi aracılığı ile başvurular; banka şubesinde bulunan bireysel müşteri hizmetleri yetkilileri ile görüşmesi gerekmektedir. Bunun için yanında ikametgah adresini gösteren evrak, nüfus cüzdanı ve aylık gelir belgesini gösteren belgelerin bulunması gerekir. Daha sonra banka yetkilisine çekmek istediği miktarı ve ödeme koşullarını konuşması yeterli olmaktadır.

Telefon bankacılığı aracılığı ile başvurular; her bankanın hizmet verdiği telefon çağrı merkezinin aranmasından sonra kredi ürünlerine başvuru seçeneğindeki banka yetkilisi ile yapacağı görüşmede gerekli işlemleri yaptırması ile gerçekleşir.

Birçok bankanın yeni yeni sitemine dahi ettiği SMS kredi başvurusu ile ilgili olarak her bankanın kendine ait kodlama yöntemi ile cep telefonun mesaj kısmına yazdıktan sonra bankanın kısa mesaj hattına göndermeniz.

ATM ve internet üzerinden ise bankanın kendi müşterilerine sunulan bu hizmetlerde internet üzerinden başvuru yapacaklar internet bankacılığını kullanması gerekir. ATM’lerde ise çeşitli yönlendirmeler ile yapacağı başvurudur.

Kredi çekebilmek için yapılacak olan bu başvurulardan sonra olumlu sonuç alınmasından sonra dilediğiniz gibi banka kredisini kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Eğitim Kredisi Nedir Ne Kadar Alınabilir Ne Zaman Ödenir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin