Kredisi Devam Eden Kişi İkinci Krediyi Çekebilir mi


Herhangi bir ihtiyacına karşılık olarak bankadan kredi ürünü kullanan kişi, kullanmış olduğu kredi ürününü öderken başka bir ihtiyacı için kredi çekebilir mi, sorusu sıkça sorulan sorular arasındadır. Bilindiği üzere bankalar aracılığı ile çekilen kredi ürünleri kişinin aylık gelir miktarına göre ayarlanmaktadır. Bu hem aylık ödemeleri olsun hem de çekilecek olan kredi miktarı ile alakalı olsun. Eğer bir kişi aylık gelir miktarına uygun olarak ödeme koşullarını ayarlamış ve yeni ihtiyacı için kredi çekmek isterse bu gayet mümkündür. Kişi hem kendi bankasından hem de başka bir bankadan rahat bir şekilde yeni kredi ürününü kullanabilir.

Kredisi Devam Eden Kişi İkinci Krediyi Çekebilir miİkinci bir kredi çekmek isteyen kişinin bilmesi gerekenler ise;

  • Yeni kredi çekecek olan kişinin aylık ev kirası ve aile birey sayısına göre geçim miktarı yeni kredi ürünün ödemesine uygun olması gerekir.
  • Çekilmiş olan eski kredinin aylık ödeme tutarı ile birlikte yeni çekilen kredinin aylık ödeme tutarının toplamı, kişinin gelir miktarına göre herhangi bir problem oluşturmadığı banka tarafından tespit edilirse, yeni kredi kullanımına izin verilir.
  • Kişinin maaş durumuna göre sadece iki kredi değil hatta üç adet ayrı kredi çekebilme imkânı bulunmaktadır.

İşte bankaların sunmuş olduğu kredi ürünleri ile ilgili olarak ikinci bir kredi miktarı çekilebilmesine olanak sağlayan en önemli husus krediyi çekecek olan kişinin aylık gelir miktarına göre aylık yapacağı harcamaları çıktıktan sonra kalan miktarın ödenmesi işlemidir.

 

Bir önceki yazımız olan İnternetten Kredi Faiz Karşılaştırma Nasıl Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin