Kredi Notu Ne Zaman Yenilenir


Son yıllarda bankacılık sektöründe en çok konuşulan konuların başında hiç şüphesiz kredi notu gelmektedir. Bilindiği üzere bu uygulama birçok banka müşterisi ve vatandaşımızın yeni duymuş olduğu bir kavram olup, özellikle kredi kullanımı, kredi kartı talebi vb. bankacılık işlemleri gibi uygulamaları talep eden müşterilerinin geçmiş bilgilerine referans aldığı bir kavramdır. Kredi notu ilk olarak belirli bir puandan başlayıp, kişinin kendi bankacılık taleplerine ve kullanmış olduğu kredi, kredi kartı ve diğer bankacılık ürünlerine göre değişkenlik gösterir. Kredi notu kişiden kişiye farklılık göstermekte olup yüksek olduğu gibi çok düşükte olabilmektedir. Bu bağlamda özellikle düşük kredi notuna sahip olan banka müşterileri kredi notu ne zaman yenilenir gibi soruları yöneltmektedir.

kredi notu ne zaman yenilenirHer vatandaşımıza veya banka müşterisine özel olarak tanımlanan kredi notu bir kereye mahsus verilmekte olup; kişinin talep ettiği kredileri gününde ödeyip ödemediği, kullanmış olduğu kredi kartlarının aylık ödemelerini yapıp yapmadığı ve diğer bankacılık işlemlerindeki düzenli hareketlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Durum böyle olunca kredi notu ne zaman yenilenir, sorusuna birçok kurum veya kuruluştan “Hiçbir zaman” cevabını alırsınız. Bu sebeple; kredi notu düşük olan kişiler kredi notunun yenilenmesini değil! Kredi notunun düzenli bir şekilde yeniden nasıl yükseltebilirim hesabını yapmalıdır. Kredi notu kullanılan ürünlere göre düşük bir grafik sergilemiş olsa da yeniden yükseltilebilmesi çok kolay ve istenildiği takdirde basittir.

Bir önceki yazımız olan Havale Hangi Saatlerde Yapılır başlıklı makalemizde havale saat kaça kadar yapılır, havale saatleri ve havale yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin