Kredi Notu Nasıl Yükselir


Son yıllarda bankacılık sektöründe en çok duyulan terimlerin arasında kredi notu gelmektedir. Bu kayıt olayı bir banka müşterisinin kredi, kredi kartı, borç ve kıymetli evrak gibi kriterler nezdinde baz alınarak hesaplanan bir puanlama sistemidir. Kredi notu bir banka müşterisinin referansı olup bankadan herhangi bir ihtiyaca karşılık olarak kredi çekme, kredi kartı talebi ve diğer bankacılık işlemlerinin gerçekleştirmesi sırasında devreye girer ve bankaya sizin adınıza bir nevi kefil olur. Kredi notunun düşük olması bankanın size karşı güvenini otomatik olarak sarsmaktadır. Bu vesile ile kredi notu düşük olan kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar dâhilinde sürekli olarak arttırma ve yükseltme çabası içerisinde olması gerekir. Peki, düşük olan kredi notu nasıl yükselir?

kredi notunu nasıl yükseltebilirimBu vesile ile kredi notu düşük olan kişiler kredi notunun düşmesine sebep olan hususları ortadan kaldırmaya başladığı ilk andan itibaren kredi notu otomatik olarak yükselir. Buna göre bir bankadan kredi çekmiş iseniz, dikkat etmeniz gereken tek husus günü güne kredilerinizi ödemenizdir. Ayrıca günlük alışverişlerin karşılanması noktasında kredi kartı ürünlerini kullanıyor iseniz, yine kartın aylık borç ödemesini günü güne yapmanız olacaktır. Ayrıca ek hesap ve kredili limit olarak vadesiz hesaplara tanımlanan ürünlerin aylık ödemelerinde üzerinize düşen borcunu yine anında ödemeniz ile kredi notu nasıl yükselir sorusuna cevap bulabilirsiniz. Herhangi bir şekilde bankadan kredi, kredi kartı ve kredili limit kullanmıyor ve kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız, bu sefer yapmanız gereken en yakın bir banka şubesine giderek kredi kartı talebinde bulunmanız ve düzenli olarak alışverişleri bu kart üzerinden yapıp günü güne borçlarınızı kapatmanız kredi notunu yükseltir. Kredi kartı kullanamıyorsanız bu sefer elinizde bulunan küçük meblağları vadeli hesaba yatırıp düzenli olarak getirileri kontrol ederek yine kredi notunu yükseltebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İban Numarasından Hesap Numarası Bulma başlıklı makalemizde iban hesap no öğrenme ve iban sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin