Kobi Kredisi Hesaplama


Bankalar bünyesinde bulunan birçok bankacılık hizmetini sadece bireysel müşterileri için değil aynı zamanda ticari müşterileri içinde kullandırmaktadır. Özellikle son yıllarda KOBİ adı altında küçük ve orta ölçekli işletmelerin çeşitli sermaye, yatırım, çalışan ve teçhizat gibi ihtiyaçların karşılanması adına kredi ürünleri sunulmaktadır. Bu bağlamda KOBİ’lerin ihtiyaçlarına yönelik verilen krediler ile ilgili olarak en dikkat çekici olanı hiç şüphesiz çekilecek olan kredi miktarına göre faiz oranı, vadesi ve diğer masrafların neler olacağına ilişkin bilgilerin temin edilmesi gerekmektedir. Tam da burada Kobi Kredisi Hesaplama uygulaması devreye girmektedir. Kredi hesaplama işlemi her bankanın kendi KOBİ müşterileri için hazırlamış olduğu kredi ürünleri üzerinden hesaplanmaktadır.

kobi kredisi hesabıHerhangi bir banka KOBİ müşterisine vereceği kredi ile ilgili hesaplama işlemini kendi bireysel internet sayfasında sunmaktadır. Genellikle bireysel müşterileri için hazırlanan bu tablo bazı bankalar tarafından müşterilerine de sunulmaktadır. Kobi kredi hesap makinesi adı verilen uygulama da aynı işlemi gösterirken, özellikle birçok banka KOBİ müşterileri için genellikle 100.000 TL’ye kadar kredi imkânını sunar. Ödeme vadesi olarak 36 ay ile sınırlandıran bankalar, 12 aylık vade çerçevesinde kredi kullanmak isteyen birçok KOBİ müşterisine 0 faiz uygulamasını de devreye sokarlar. Kobi kredisi hesaplaması işlemi için ticari müşterilerinin yapması gereken kredi çekmek istediği bankanın resmi internet platformunu ziyaret ederek çekilmesi gereken kredi miktarına göre aylık ödemelerinin ve faiz oranlarının neler olduğu hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Bir önceki yazımız olan Enpara Cep Şubesinden Kredi Ve Faiz Hesaplama başlıklı makalemizde Enpara, enpara kredi hesaplama ve Finansbank hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin