Kobi Destek Kredisi Kimlere Verilir


Ülkemizde bankacılık alanında hizmet veren finans kuruluşları bünyesinde bulunan bireysel müşterileri ile birlikte ticari müşterilerinin ihtiyaçlarına çözümler sunmaktadır. Düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile sunulan ürünler arasında özellikle krediler en çok dikkati çekenlerdir. Bireysel müşterilerinin çeşitli ihtiyaçlarına karşılık olarak ticari müşterilerinin sermaye, yatırım ve çeşitli ihtiyaçlarına yönelik olarak KOBİ Destek Kredisi altında birçok ürün sunulmaktadır. Bankanın kendi bünyesinden sunmuş olduğu bu ürünler aynı zamanda devlet destekli olarak da KOBİ sahiplerine de verilebilmektedir. Peki, KOBİ destek kredisi kimlere verilir? Küçük Orta veya Büyük İşletme sahibi olan her bir iş yeri sahibine bankalar destek kredisi verilmektedir. Sunulan destek kredileri ile ilgili olarak işletme sahipleri ihtiyaçlarına yönelik olarak faiz oranı ve ödeme vadesi en uygun olan kredi türünü veya bankayı seçmek suretiyle bu krediden yararlanabilirler.

kobi destek kredisi kimler alabilirKOBİ Destek Kredisi aynı zamanda devlet eliyle de işletme sahiplerine ulaştırılabilmektedir. Özellikle bu bağlamda KOSGEB olarak bilinen kurum aracılığı ile iş kurana çeşitli miktarlar adı altında yaklaşık olarak 2 yıl geri ödemesiz ve 4 yıl gibi uzun vadede ödemek şartıyla ile destek kredileri verilir. Ayrıca KOBİ’lerin hızlı büyümesine destek verme adına devlet eliyle hibe kredilerde kullandırılmaktadır. KOBİ destek kredisi kimlere verilir, sorusunun yanıtı olarak bu kredi ürünlerini ister devlet eliyle isterse de özel bankalar aracılığı ile kullanmak isteyen KOBİ sahipleri gerekli şartları sağlama kaydıyla bu kredilerden faydalanabilir.

Bir önceki yazımız olan Ne Kadar Kredi Çekebilirim başlıklı makalemizde kredi çekme şartları, kredi hesaplama ve kredi vadeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin