İş Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırma


Finansal konular noktasında yapılan istatistiklerde ülke olarak her geçen gün bir takım sıkıntılar çekmekteyiz. Özellikle bankalar üzerinden kullandırılan kredi ve kredi kartları noktasında tam bir enkaz söz konusudur. Bankacılık ürünleri arasında yer alan bu ürünlerin kullanılmasına bağlı olarak geri ödemeye dair birçok borcun düzenli gerçekleştirilmediği Kredi Kayıt Bürosu ve Merkez Bankası kayıtlarına göre milyonlara ulaşan bir sicil bozukluğu ile karşı karşıya kalınmaktadır. Sosyal yaşam dengesini değiştirme noktasında potansiyel bir tehlike arz eden kredi kartı borçlarının geri ödenebilmesindeki düzenleme için devlet ve özel teşebbüsler kadar bankalarda kendi bünyesinde bulunan müşterileri için bir takım uygulamaları devreye sokmuştur. Bu bağlamda İş Bankası da kendi bünyesinde bulunan banka müşterilerinin geri ödemeye dair kredi kartı borçları için bir takım uygulamalar devreye sokmuştur.

İş Bankası kredi kartı borç yapılandırması adı altında herhangi bir ürünü bulunmasa da banka olarak mevcut kredi kartı borcunun düzenli olarak geri ödenmesini sağlama adına küçük limitli kredi kartları ve borcun taksitlendirmesi gibi bir takım uygulamaları bulunmaktadır. İş Bankası, kendi müşterilerinin kullanmış olduğu Maximum kredi kartının çeşitli alışveriş ve nakit avans borçlarından dolayı bir takım uygulamalar sunmaktadır. Kredi kartı borcunun geri ödemesindeki uygulama için banka mevcut şubelerine yönlendirme yapmaktadır. Mağdur bulunan İş Bankası müşterisi kredi kartı borcundan dolayı icralık duruma düşmemek, kredi notunun etkilenmemesi ve mevcut kredi kartı faizinin durdurulabilmesi için İş Bankası kredi kartı borç yapılandırması gibi şubeleri üzerinden gerek taksitlendirme gerekse de borca karşılık olarak kredi kullandırmaktadır.

iş bankası kredi kartı borç taksitlendirmeBankanın sunmuş olduğu bu imkânlar çerçevesinde kullanılacak olan kredi ürününün faiz oranı en azından mevcut kredi kartının faiz oranından daha düşük ve uzun vadeli olarak geri ödenmesi sağlanmaktadır. Banka şubeleri kredinin kullanımına dair genellikle 12 aylık bir vade ile sınırlandırma getirmektedir. Bunun dışında İş Bankası kredi kartı borç yapılandırmasından farklı olarak herhangi bir şekilde kredi kartının kullanımından dolayı bir takım sıkıntıların çekilmemesi için İş Bankası alışveriş yapıldıktan sonra borcun geri ödemesini taksitli bir şekilde yapma adına taksitlendirme uygulaması bulunmaktadır. Böylece herhangi bir şekilde kredi kartından dolayı icralık bir duruma düşme söz konusunun önüne geçilmiş olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Şekerbank Kredi Kartı Borç Yapılandırma başlıklı makalemizde Şekerbank hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin