İş Bankası Hesap Açma, Hesap Kapatma


Ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın finansal işlemlerini bankalar üzerinden gerçekleştirebilmeleri adına yapmaları gereken ilk adım herhangi bir banka üzerinden hesap açmaları olacaktır. Tercih edecekleri banka üzerinden vadesiz, vadeli, yatırım, altın, döviz vb. isimler adı altında yer alan hesaplardan herhangi birini açmak suretiyle buna bağlı olarak diğer bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ülkemizde hizmet veren birçok bankanın sistemi bu şekilde çalışırken Türkiye’nin en büyük bankası olarak hizmet vermeye devam eden İş Bankası hesap açma işlemlerinde hemen hemen aynı stratejiyi izlemektedir.

Müşterilerinin her türlü ihtiyacını karşılama adına kendi bünyesinde bulunan çeşitli bankacılık hizmetlerini kullanabilmeleri adına en azından vadesiz hesap açma işlemine yönlendirmektedir. Buna göre İş Bankası müşterisi olmak isteyen banka müşterileri banka şubeleri, internet bankacılığı ve son olarak telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirler. İş Bankası hesap açmak isteyen banka müşterileri banka şubelerini kullanmak isterlerse yanlarında nüfus cüzdanı ve ikametgâh adresini gösteren evrak veya fatura ile birlikte bulundukları muhitteki banka şubelerine uğramaları yeterlidir. Banka içerisinde yer alan bireysel müşteri hizmetleri aracılığı ile 10 ile 15 dakika içerisinde hesap açma işlemi gerçekleştirilir.

iş bankası hesap açmaBanka müşterilerinin hesap açma adına kullanabilecekleri bir diğer hizmet kanalı ise internet bankacılığıdır. Buna göre İş Bankasının internet sitesi üzerinde yer alan formun doldurulması ile hesap açma talebi bankaya iletilir. Ayrıca herhangi bir şekilde banka üzerinden hesap açma işlemini gerçekleştirip internet bankacılığını aktif olarak kullanan banka müşterileri ise döviz, altın vb. diğer banka hesaplarını kolaylıkla açabilir. İş Bankası hesap açma adına kullanmış olduğu internet bankacılığı ayrıca birçok bankacılık faaliyetinin de gerçekleştirildiği bir hizmet platformudur. Hesap açma işlemini sesli kayıt sistemi ile birlikte gerçekleştirmek isteyen banka müşterileri ise bu sefer 0850 724 0 724 numaralı telefon bankacılığını aramaları yeterlidir. Bilindiği üzere telefon bankacılığı sesli kayıt sistemine sahip olup belirli aşamalardan sonra burada görevli banka personeli ile doğrudan irtibat halinde olunabilir. Sesli kayıt sistemi ile birlikte İş Bankası hesap kapatma ve diğer bankacılık işlemleri gerçekleştirilebilir. Buna göre verilen bilgiler ile birlikte hem hesap açma hem de hesap kapatma işlemi gerçekleştirilebilir.

Bir önceki yazımız olan Abank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma ve İnternet Şifresi Değiştirme başlıklı makalemizde Abank ve internet bankacılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin