ING Bank Hesap Açma, Hesap Kapatma


Ülkemizde bankacılık alanında hizmet veren kuruluşlar denildiğinde akla ilk geleni şüphesiz ING Bank’tır. Bankacılık sektöründe yer alıp hem hizmet kalitesi ile hem de televizyonlarda boy gösteren reklamları ile adından sıkça söz ettiren ING Bank bu bağlamda son derece kusursuz bir hizmet anlayışını ortaya koymaktadır. ING Bank bünyesinde bulunan bankacılık hizmetlerini gerek kendi müşterileri için gerekse de sektörün içerisinde yer alan diğer rakiplerine örnek olması için sumaktadır. Özellikle yeni nesil teknolojiyi kullanarak vermiş olduğu hizmetlere bakıldığında birçok rakibine nazaran bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz. En basit bankacılık işlemi olarak bilinen ING Bank hesap açma işleminde müşterilerine büyük kolaylıklar sunmaktadır. İster maaş müşterisi olmak için isterse de diğer bankacılık işlemlerini gerçekleştirme adına ING Bank’tan hesap açma isteyenler internet bankacılığını veya en yakın banka şubesini kullanabilir.

Her iki hizmet kanalı üzerinden yapabileceği başvuru işlemi ile anında ING Bank müşterisi olma fırsatını yakalamış olup para transferi, kredi kartı ve kredi taleplerini anında gerçekleştirebileceklerdir. ING Bank hesap açma işlemi için bulunduğu il ve ilçe merkezindeki en yakın banka şubesini tercih edecek olan banka müşterileri yanlarında nüfus cüzdanı ile birlikte ikametgâh adresini gösteren evrak veya adına düzenlenmiş olan bir adet fatura ile gitmeleri gerekecektir.

ING Bank Hesap AçmaBanka şubeleri içerisinde yer alan bireysel müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşme yapmaları gereken vatandaşlarımızın banka personeline ilgili talebi iletmeleri yeterlidir. ING Bank hesap açma işlemi için gerekli evrakları hazırlama ve doldurma işlemi yaklaşık olarak 10-15 dakikayı bulmaktadır. Kısa sürede gerçekleştirilen işlemlerin ardından bundan böyle banka müşterisi olarak ING Bank bünyesine katılmış olmaktasınız. Hesap açmak için internet platformunu kullanmak isteyen banka müşterileri için ilk olarak ING Bank’ın resmi internet platformuna girmeleri gerekmektedir. Burada yer alan hesaplar menüsü üzerindeki “Hesap Açılışı” ekranını kullanarak banka müşterisi olabilmektedirler. Ekranda yer alan bilgileri eksiksiz doldurmak kaydıyla hesap açma işlemi gerçekleştirilir. ING Bank hesap kapatma işlemini kullanmak isteyen banka müşterileri yalnızca bulundukları muhitteki banka şubesine gitmeleri gerekmektedir. Dolduracakları bir adet dilekçe ile birlikte bireysel müşteri hizmetleri yetkilisine ulaştırmaları yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Hesap Açma, Hesap Kapatma başlıklı makalemizde İş Bankası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin