İhtiyaç Kredisi Neden Onaylanmaz


Bankalar tarafından müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak verilen kredi çeşitleri arasında son yıllarda birçok banka müşterisi tarafından kullanılanlarından ilki ihtiyaç kredileridir. İhtiyaç kredisi diğer adıyla tüketici kredisi olarak bilinen bu ürünler düşük faiz ve uygun ödeme koşulları ile birçok banka tarafından kullandırılmaktadır. Her türlü ihtiyaca yönelik olarak çeşitli isimler ve kampanyalar adı altında verilen bu kredilere örnek olarak eğitim, evlilik, nişan vb. isimler adı altında da kullandırılıyor. Peki, ihtiyaç kredisi nasıl alınır? Banka müşterisi kendi kurumunun sunmuş imkânlar dâhilinde çeşitli hizmet kanalları üzerinden başvuru işlemini gerçekleştirir. Kredi başvurusunun yapılmasından sonra banka elindeki bilgiler dâhilinde krediyi talep eden müşteriye olumlu veya olumsuz cevap verir. Kredinin onaylanması noktasında herhangi bir sıkıntı olmayıp, kredi olumlu sonuçlandıktan sonra banka şubeleri aracılığı ile krediyi dilediğiniz gibi alabilirsiniz. Peki, İhtiyaç kredisi neden onaylanmaz?

ihtiyaç kredisi alamıyorumBilindiği üzere bankaların kredi taleplerine olumsuz yanıtla sonuçlandırmalarının sebepleri; krediyi talep eden kişinin kredi kotasının dolu olmasıdır. Bununla ilgili olarak bir banka müşterisi maaşının ancak %70’e kadar ihtiyaç kredisi çekebilir. Eğer aylık ödeme miktarı bu limitin üzerinde olduğu takdirde banka herhangi bir şekilde olumlu yanıt vermez. Olumsuz yanıtlanmasının ikinci sebebi ise, krediyi talep eden kişinin kredi notunun veya sicilinin olumsuz seviyelerde olmasından dolayıdır. İhtiyaç kredisi neden onaylanmaz, sorusunun yanıtı bankanın kendi inisiyatifinden dolayı kaynaklanan bir sebebe bağlı olarak kişiyi reddetmesidir.

Bir önceki yazımız olan Sms İle Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde sms ile kredi kartı başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin