HSBC İnternet Bankacılığı Şifresi Alma ve İnternet Şifresi Değiştirme


Bankacılık sektörüne farklı bir yön ve bakış açısı kazandıran özel bankalar arasında yer alan HSBC, her daim müşterilerine ve sektöre karşı yenilikten yana olan bir kuruluştur. Özellikle bünyesinde bulunan birçok bankacılık ürününü müşterilerine ulaştırma noktasında yeni nesil teknolojiden faydalanan HSBC, bu bağlamda internet, mobil ve telefon bankacılığı gibi 7/24 hizmet verebilen platformları tercih etmektedir. Bu bağlamda günümüzde en yaygın olarak kullanılan mobil ve internet teknolojisi ürünlerini kullanarak pratik, hızlı, kolay ve güvenilir bir bankacılık işlemi sunmaktadır. HSBC’nin en çok kullanmış olduğu hizmet kanalları arasında yer alan internet bankacılığı, banka şubelerine nazaran birçok işlemi 7/24 gerçekleştirmektedir.

Bu platformu kullanmak isteyen müşteriler ilk olarak HSBC internet bankacılığı şifresi alma işlemini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Şifre alma işlemi için banka kendi hizmet platformu olan resmi internet sitesi üzerinde bulunan “Anında Şifre” ekranını, banka ATM’lerini ve telefon bankacılığını kullandırmaktadır. İnternet bankacılığı şifresi için 0850 211 0 111 numaralı telefon bankacılığını tercih edecek olan vatandaşlarımız ilk olarak sesli kayıt sisteminin ardından 4-4 arka arkaya tuşlayıp burada görevli olan personel aracılığı ile taleplerinin yerine getirilmesini isteyebilir.

HSBC İnternet BankacılığıHSBC internet bankacılığı şifresi almak için kullanılan bir diğer hizmet kanalı ise banka ATM’leri olup banka kartınız veya kredi kartınız üzerinden bankamatiğe girdikten sonra internet bankacılığı şifresi birkaç dakika içerisinde alınabilir. Bunun için ATM üzerindeki bilgileri tek tek doğru olarak girmeniz şifreyi oluşturmak için yeterli olacaktır. HSBC internet şifresi unuttum diyenler veya şifre almak isteyenler için en çok kullanılan hizmet kanalı ise bankanın resmi internet sitesidir. İnternet sitesinin ana sayfasının sol sütununda bulunan “Bireysel İnternet Bankacılığı” bölümünde yer alan “Giriş” kısmına tıklamak yeterlidir. Kullanıcı kodunu ve parolayı girmek suretiyle internet bankacılığı ekranı kullanılabilir. Lakin parola bilinmiyor veya unutulmuş ise bu sefer “Anında Şifre” ekranı kullanarak HSBC internet şifresi değiştirme işlemi gerçekleştirilebilir. Güvenliğiniz için internet bankacılığı şifresini en geç 3 ayda bir değiştirmeniz sizin için en iyisidir. Anında şifre ekranı sayesinde şifre alma, şifre değiştirme ve unutulan parolanın yeniden düzenlenmesi gibi işlemler yapılabilir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası'nın Sahibi Kim, Ziraat Bankası Kime Ait başlıklı makalemizde Ziraat Bankası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin