Hibe Kredi Nasıl Alınır Kimler Alabilir


Ekonomiye büyük katkı sağlayacağı düşünülerek devletimiz tarafından vatandaşlarımıza, firmalara ve KOBİ’lere KOSGEB bünyesinden geri ödemesiz veya hibe adı altında kredi ürünleri kullandırılmaktadır. Ülkemizin köklü kuruluşlarından biri olarak hizmet vermekte olan İş-Kur bünyesinde bulunan KOSGEB çeşitli vesileler ile üyeleri içerisinde proje geliştiren, genç beyin ve akılcı fikirler sunabilecek birçok kişinin hayallerini gerçeğe dönüştürme noktasında büyük katkılar sunmaktadır. Hibe kredi adı altında KOSGEB tarafından verilen bu finansal destek sayesinde birçok işyerinin ülke ekonomisine daha büyük katkılar sunması bir tarafa bunun yanında ilk defa proje geliştirmeyi düşünen kişilerinde umut kapısı olmuştur. Bu bağlamda insanların merak ettiği konuların başında da hibe kredi nasıl alınır ifadesidir.

Hibe Kredi Nasıl AlınırÜlkemizde sadece KOSGEB bünyesinde verilen geri ödemesiz krediden faydalanmak isteyen proje sahipleri ile KOBİ’ler ilk olarak kurumun başında bulunan İş-Kur’a kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kurumun sunmuş olduğu bu imkandan faydalanmak isteyen vatandaşlarımız ilk olarak 18 yaşını doldurmuş ve işsiz olması gerekmektedir. Bu sınıfa giren vatandaşlarımız ilk olarak KOSGEB’in 70 saat üzerinden verdiği kurslara katılması gerekmektedir. KOSGEB tarafından verilen bu kursların büyük bir kısmı kişinin talep ettiği sektöre ait bir atölye veya işyerinden geçmektedir. Kurum girmiş olduğu kursları istenilen başarı düzeyi ile bitiren hemen hemen herkese 10-70 Bin TL arasında geri ödemesiz Hibe kredi imkanını sunmaktadır. Ülkemizde son yıllarda ortaya koyduğu proje ve yeni fikirler doğrultusunda birçok kişi bu hizmetten faydalanmıştır. Hibe kredi nasıl alınır, sorusunun cevabı olarak KOSGEB bu şekilde bir yol izlemektedir. Ülkemizde bu hizmetten faydalanan kişilere bakıldığı zaman projesi olan işsiz girişimciler, üreticiler, çiftçiler, sanayici, esnaf, belediyeler ve KOBİ olarak bilinen 250 kişiden fazla insan çalıştıran özel teşebbüsler.

Bir önceki yazımız olan Bankaların Çalışma Saatleri başlıklı makalemizde banka kaça kadar açık hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin