Hibe Kredi Geri Ödemesiz Kredi Nasıl Alınır


Ülkemiz için bölgesel kalkınma sağlayan aynı zamanda işçi potansiyeli olarak istihdam gibi atılımlarda bulunan kişiler, kendini işinin patronu olmak isteyen bireyler ve var olan işyerinin daha da büyümesi için girişimde bulunacak olan kişilere devlet desteği verilmektedir. Yapılan tüm işlemler devletimiz tarafından girişimde bulunan kişilere kredi adı altında yardımlar yapılmaktadır. Devletimizin bu tarz uygulamaları yapmak isteyen kişilere Hibe veya Geri Ödemesiz Kredi gibi hizmet ürünlerini sunmaktadır. Hibe kredi, devletimizin girişimde bulunacak olan kişilere 5 yıl sonra ödemek şartı ile faizsiz olarak vermiş olduğu kredi ürünüdür.

Hibe Kredi Geri Ödemesiz Kredi Nasıl AlınırDevletimiz, ülke yararına yapılan her türlü projeye destek vererek yeni yeteneklerin kazandırılmasına ve işyeri olan bireylerin işlerini büyüterek istihdam rakamlarını arttırmasıdır. Bunun için girişimci bireyler olarak 10.000 TL’den başlayan 70.000 TL’ye kadar geri ödemesiz kredi imkanı sunulurken, bu rakam girişimi gerçekleştirecek bir KOBİ olduğu zaman 250.000 TL’den milyonlara varan rakamlara kadar çıkmaktadır. Her iki durumda da girişimci bireyler tüm krediyi 5 yıl sonra sıfır ve uzun vade koşulları ile ödemeye başlayacaktır.

Hibe kredi veya geri ödemesiz kredi son yıllarda özellikle ev hanımları noktasında çok fazla kullanılmaya başlanmıştır. Yapılan yardımlar sayesinde birçok ev kadını kendi işini kurmuştur. Ortaya konan ürünler ile hem ülke ekonomisine katkı da bulunulmuş hem de birçok işsize istihdam ortamı sağlanmıştır. Projesi ve düşüncesi olan tüm bireyler dilerlerse bu desteği almak için başvuruda bulunabilirler.

Bir önceki yazımız olan Bankalardan Ne Kadar Kredi Alabilirim başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin