Halk Bankası Hesap Açma Ve Kapatma


Bankacılık sektöründe hizmet veren kuruluşlar arasında yer alan Halk Bankası sektörün kamusal sermaye destekli bankaları arasında yer almaktadır. Banka olarak hizmetlerini her geçen gün daha da geliştiren Halk Bankası bu bağlamda özellikle yeni nesil teknolojileri çok fazla kullanmaktadır. Özellikle telefon, internet ve mobil bankacılık hizmetlerini kullanarak bankacılık işlemlerini gün içerisinde sadece belirli saatler arasında gerçekleştirmek yerine 7/24 bankacılık anlayışı ve bu işlemlerinin son derece hızlı, kolay ve pratik uygulamalar ile ortaya konmasıdır. Banka müşterilerinin Halk Bank üzerinden kullanmış olduğu bankacılık ürünlerine bakıldığında ilk sırada genellikle banka ile irtibat kurma adına Halk Bankası hesap açma işlemlerinden faydalanılır.

Hesap açma işlemi banka şubeleri üzerinden yapılabildiği gibi aynı zamanda Halk Bank Dialog ve internet bankacılığı üzerinden de gerçekleştirilebilir. Banka şubelerinde yer alan bireysel müşteri hizmetleri yetkili ile görüşmeye giderken banka müşterisi yanında nüfus cüzdanı ve sabit ikametgâh adresini gösteren evrak veya bir adet üzerine kayıtlı faturayı götürmesi gerekmektedir. Halk Bankası hesap açma işlemi banka şubeleri tarafından birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilip hesaba ait mevduat hesap cüzdanı ve bu hesaba ait banka kartının da teslimi için sipariş verilir. Hesap açma işlemini 444 0 400 numaralı telefon bankacılığı aracılığı ile gerçekleştirmek için sesli kayıt sisteminin takip edilmesi ve akabinde burada görevli olan personele açılmak istenen hesap hakkında bilgi verilmesi gerekmektedir. Halk Bankası hesap açma işleminin kullanıldığı platformlardan biri de internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığı ekranı olan Halk Bankası müşterisi “Hesaplar” menüsünde yer alan hesap açma uygulamalarını kullanarak bu işlemi gerçekleştirilebilir.

halkbank hesap açma işlemleriFinansal birçok işleminizi gerçekleştirdiğiniz Halk Bankası ile irtibatınızı kesmek istediğiniz zaman Halk Bankası hesap kapatma işlemini kullanmanız gerekecektir. Bunun için internet bankacılığı, Dialog ve banka şubelerinden herhangi birini kullanmanız yeterlidir. Hızlı ve kolay bir şekilde bu işlemi gerçekleştirmek için internet bankacılığı üzerinden hesaplarınızı kapatabilir veya 444 0 400 Dialog üzerinden talebinizi telefon bankacılığındaki personele iletebilirsiniz. Hesap açma işlemi için kullandığınız bireysel müşteri hizmetleri yetkili aracılığı ile de hesap kapatma uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ING Bank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Ve Değiştirme başlıklı makalemizde Ziraat Bankası, ziraat bankası internet bankacılığı ve ziraat bankası şifre değiştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin