Gelir Belgesiz Kredi Alabilirmiyim


Ülkemiz genelinde hizmet veren bankaların neredeyse tamamı müşterilerine kredi imkanını sunmaktadır. Özellikle bankanın kendi müşterilerine sunmuş olduğu banka kredileri daha uygun koşullarda olmaktadır. Ama hangi banka olursa olsun, kredi başvurusu için gerekli olan evrakları ortak olarak istemektedirler. Özellikle ilk kredi başvurusu yaparken bankanın sizden istediği ilk şey nüfus cüzdanınızdır. Verdiğiniz nüfus cüzdanınızdan sonra sizden aylık gelir belgenizi isteyeceklerdir. Bu belge tüm bankalar tarafından talep edilmektedir. Aksi takdirde birçok banka kredi talebini geri çevirmektedir. Ama zamanla devletin takip sistemleri ve bunu tüm bankaların kullanımına sunmasından dolayı bazı bankalar sadece nüfus cüzdanı ile kredi alabilme imkanını vermektedir. Bunun için girilen TC kimlik numarası ile tüm çalışma ve sosyal güvenlik bilgilerine ulaşıldığı için aylık gelir belgeniz ortaya çıkmaktadır.

Gelir Belgesiz Kredi AlabilirmiyimYine tüm bankaların gelir belgesi istemediği kişiler kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlardır. Bunların tüm kazançları e-bordro üzerinde çıktığı için banka bunu müşteriden talep etmez. Böylece memurlar kredi başvurusu sırasında veya kredi alımı sırasında herhangi bir şekilde aylık gelir belgesine ihtiyaç duymazlar.

Bazı bankalarda çalışmayan kişilerin farklı kazançlarından dolayı kredi verdikleri için yine bu kişilerden gelir belgesi istememektedirler. Bunun için kredi talebinde bulunan kişinin ev hanımı olması ve eşinin üzerinden kredi çekeceğinden dolayı herhangi bir gelir belgesi belirtmesine gerek yoktur. Ama kredi çekecek olan kişiler kredi almaya giderken mutlaka aylık gelir belgesini götürmeleri iyi olur.

Bir önceki yazımız olan Albaraka Türk Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Albaraka Türk hakkında bilgiler verilmektedir.

One Response “Gelir Belgesiz Kredi Alabilirmiyim”

  1. hüseyin
    19 Kasım 2014, 14:48

    işyeri acacam para lazım kendi ustume olcak dukkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin