Garanti Bankası Kredi Başvurusu Sonucunu Öğrenme


Türkiye de finans sektöründe yer alan bankalardan biri olan Garanti Bankası bireysel müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda özellikle avantajlı olan kredi ürünlerini çok fazla kullandırmaktadır. Buna bağlı olarak çeşitli hizmet kanalları vasıtasıyla kredi ürünlerine başvuru yapan Garanti Bankası müşterileri başvuru talebinin hangi aşamada olduklarını artık kolaylıkla öğrenebilmektedirler. Banka bünyesinde oluşturulan birkaç sorgulama sayesinde Garanti Bankası kredi başvurusu sonucunu öğrenme gayet mümkündür.

Garanti bünyesinde oluşturulan başvuru takibi adıyla yapılan bu sorgulamalarda ilk kullanılan yöntem Cepten 3390’a kısa mesaj gönderilmesidir. Bunun için cep telefonun kısa mesaj yerine T.C. Kimlik numarasını yazdıktan sonra 3390’a kısa mesaj atmaları yeterlidir. Anında banka tarafından geri dönüş yapılarak kredi başvurunuzun akıbeti hakkında gerekli bilgi sizlere aktarılacaktır.

garanti bankası kredi başvuru sonucuGaranti Bankası kredi başvurusu sonucunu öğrenme ile ilgili olarak kullanılan bir diğer platform ise, banka müşterilerinin var olan internet bankacılığı üzerinden sorgulanabilmektedir. İnternet bankacılığı üzerinde bulunan krediler ekranında gerekli sorgulamaları yaparak kredi başvurusunun hangi aşamada olduğu rahatlıkla öğrenilebilmektedir.

Başvuru takibi için en çok kullanılan hizmet kanallarından biri de şüphesiz 444 0 333 numaralı telefon bankacılığıdır. Sesli kayıt sisteminin sizleri yönlendirmesi ile birlikte başvurular bölümünde yer alan banka görevlisi ile irtibata geçerek T.C. kimlik numarası veya kredi başvuru formu üzerinde bulunan referans numarası üzerinden sorgulama yapılabilmektedir.

Banka müşterilerinin dışında Garanti Bankası kredi başvurusu sonucu öğrenme için kullanılacak olan ekranlardan biri de bankanın resmi internet sitesi üzerinde bulunan BU başvuru takip formunu doldurmanızdır. Bunun için ekranda yer alan T.C. Kimlik Numarası veya Başvuru Numarası ile arama ikonlarından birini seçip numarayı, cep telefonunu ve işlem doğrulama kodunu girdikten sonra “Devam” ikonuna tıklamanız yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Yeni Evlenenlere Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde evlilik kredisi ve yeni evlilere kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

5 Responses “Garanti Bankası Kredi Başvurusu Sonucunu Öğrenme”

 1. NİŞAN
  21 Mayıs 2015, 16:52

  kredi başvurumu ögrenmek istiyorum

 2. uzeyir
  6 Temmuz 2015, 13:50

  Kredı başvuru sonucunu öğrenmek ıstıyorum

 3. mehmet
  1 Ağustos 2015, 10:32

  kredi kart başvuru sonucumu öğrenmek istiyorum.

 4. temir
  28 Kasım 2015, 20:27

  kredi sonuçunu öğrenmek istşyorum

 5. Hüseyin
  29 Şubat 2016, 14:49

  İhtiyaç kredisi başvurusunu öğrenmek istiyorum.Teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin