Garanti Bankası İban Sorgulama


Bankacılık işlemlerinin her geçen gün daha da güvenli hale gelmesi, banka müşterilerininde kendi bankalarına olan güveni ve tüm bankacılık işlemlerini şubelere gitmeden internet, telefon ve banka ATM’leri üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmenize yardımcı olmaktadır. Özellikle banka şubelerine gitmeden işlemlerin daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi için tüm bankalar birliğinin dünya çapında almış olduğu karara göre para transferleri gibi önemli bankacılık işlemlerinde Iban numarası kullanılması zorunluluğu getirilmiştir. Ülkemizde Iban numarası kullanılarak bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilmesi, bankalar tarafından zorunluluk şartı öne sürülmemiş ise de çok kısa zamanda bu zorunluluğun getirileceği aşikardır. Ama bu zorunluluktan ziyade Iban numarası ile yapılacak olan bankacılık işlemlerinin ne kadar güvenli olabileceğini vurgulamak isteriz.

Garanti Bankası İban SorgulamaÜlkemiz genelinde hizmet veren bankalardan biri olan Garanti Bankasının müşterisi iseniz ve halen hesabınıza ait olan Iban numarasını bilmiyor iseniz, yapmanız gereken gayet basit. Garanti Bankasının resmi internet sitesi üzerinde bulunan “bireysel, yatırım işlemleri, mevduat” sayfasında bulunan Iban no sorgulama kısmına girdikten sonra açılan sayfada sizden bazı bilgileri istemektedir. Sizden istenen bu bilgiler Garanti Bankasına ait hesabınızın “Şube Kodu” girmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise size ait olan hesap numarasını girdikten sonra “tamam” ikonuna tıklamanız yeterlidir. Garanti Bankasında bulunan hesabınıza ait olan Iban numarası açılan sayfada ekrana yansımaktadır. Herhangi bir şekilde banka şubesine filan gitmeden bilgisayar üzerinden rahatlıkla öğrenebilmektesiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Sicil Sorgulama Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde kredi sicil notu öğrenme ve kredi sicili hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin