Fibabanka İban Sorgulama Öğrenme


Ülkemizde bankacılık sektöründe hizmet veren kuruluşlar arasında yer alan Fibabank, her geçen gün büyüyen sermayesi ve artan müşteri portföyü sayesinde bankacılık sektöründe emin adımlar ile ilerlemektedir. Yenilikçi bir banka misyonuna sahip olan Fibabank özellikle bireysel müşterilerinin ihtiyaçlarına yardımcı olması ile bilinmektedir. Bu bağlamda banka bünyesinde en çok kullanılan bankacılık işlemleri arasında yer alan para transferi için kullanılan EFT ve havale işlemlerinde kullanılmak zorunda olan banka adı, şube adı veya kodu, hesap numarası vb. gibi bilgiler artık tarih oluyor. Çünkü bu tarz bilgilere ulaşmanın hem uzun vakit alması hem de birçok yanlışın yapılmasından dolayı dünya bankaları ve Fibabank 1 Ocak 2010 tarihinden sonra para transferi işlemlerinde İban numarası kullanmaya başlamıştır.

fibabanka iban hesaplamaİban numarası 26 karakterden meydana gelmekte bunların ilk ikisi harf diğer 24 tanesi ise rakamlardan meydana gelmektedir. Para transferi işlemlerinde müşterilerinin hata yapmasını istemeyen Fibabank iban sorgulama öğrenme işlemini geliştirmiştir. Buna göre bankanın resmi internet sitesi üzerinde bulunan İban Sorgulama ekranına girmek suretiyle gerçekleştirilebilir. Açılacak olan ekranda ise, banka müşterisi kendisine ait olan hesap numarasını girmek durumundadır. Hesap numarasının girilmesinden sonra yan taraftan bulunan “Sorgula” ikonuna tıklamak yeterlidir. Sorgulama işleminde sonra açılan yeni ekranda Fibabank’ta bulunan hesabınıza ait olan İban numarası yer almaktadır. Bundan böyle herhangi bir hataya meyil vermeden tüm para transferi işlemlerinizi İban numarası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Teb Kredi Hesaplama Hesap Makinesi Kullanımı başlıklı makalemizde kredi hesaplama, teb kredi hesaplama ve Türk Ekonomi Bankası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin