Evlilik Kredisi Nedir Nasıl Alınır


İnsanların hayatları boyunca en mutlu olduğu an dünya evine girdikleri dönemdir. Bilindiği üzere ülkemiz genelindeki adetler nazarıyla söz, nişan, nikah ve düğünler belirli bir masraf ve maddi külfetler ile yapılabilmektedir. İster kız tarafı olan isterseniz de erkek tarafı ne olursa olsun her iki taraf içinde kesinlikle belirli bir maddi gücün olması ile gerekli işlemler yapılmaktadır.

Evlilik Kredisi Nedir Nasıl AlınırAilelerin veya gelin ile damat adayların bu maddi külfeti bazen sağlayamadıkları zaman yardımlarına koşan ilk kuruluşlar her zaman bankalar olmaktadır. Bilindiği üzere hemen hemen tüm bankalar ihtiyaç kredileri adı altında evlenecek olanlara evlilik kredisi vermektedirler. Bu kredi ailelere verilebildiği gibi aynı zamanda gelin ve damat adaylarına da verilmektedir. Düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile sunulan bu kredileri bankalar; söz, nişan, nikah ve düğün organizasyonları gibi tüm hizmetlerde verilmektedir.

Bu organizasyonlardan herhangi birini gerçekleştirmek isteyen kişilerin yapmaları gereken en önemli şey şüphesiz, banka şubelerinden birine gelerek bankada bulunan bireysel müşteri hizmetleri yetkilileri ile görüşme yaparak talep ve isteklerini iletebilirler. Kredi talebinde bulunan kişilerin yanında getirmesi gereken evraklar olan aylık gelir belgesi, nüfus kâğıdı ve ikametgah adresleri yeterli olmaktadır. Banka yetkilisi ile yapılacak olan görüşmede çekmek istediğiniz kredi ürünü ve ödeme koşullarını söyleyerek size uygun gelmesi halinde bankanın sunmuş olduğu ödeme koşulları ve faiz oranları ile bu kredileri kullanmaya hak kazanırsınız.

Bir önceki yazımız olan Kredi İle Alınan Ev Satılır mı başlıklı makalemizde konut kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin