Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Nedir


Bankaların müşterilerine sunmuş olduğu ürünler arasında faal olarak en çok kullanılanlarından biri de hiç şüphesiz kredi ürünleridir. Krediler, çeşitli ihtiyaçların gereksinimi olarak vatandaşlarımızın taleplerine bağlı olarak farklı isimler adı altında kullandırılır. Bankalar tarafından verilen bu kredi ürünleri her geçen gün farklı isimler adı altında kullanıcılarına sunulur. Özellikle son yıllarda farklı zaman dilimlerinde kullandırılan ertelemeli ihtiyaç kredisi, aynı zamanda otomobil ve konut alımlarında da kullandırılmaya başlamıştır. Peki, ertelemeli ihtiyaç kredisi nedir? Adından da anlaşılacağı üzere bankanın belirlemiş olduğu kredi ürünlerinin zamana bağlı kalmaksızın yine banka tarafından belirlenmek suretiyle çekilen kredi tutarının ilk taksitinin belirli bir dönem ertelenmesi sonucu ortaya çıkar. Şöyle ki, herhangi bir banka bünyesinde bulunan ihtiyaç kredisini çeşitli faiz ve ödeme koşullarında kullandırıp ilk ödeme süresini de kendisinin belirlediği tarihte başlatmasıdır.

Ertelemeli İhtiyaç Kredisi NedirBu bağlamda birçok yılbaşı, bayram ve özel gün kredileri şimdi kullanılıp 3 ay sonra, yılsonunda, yeni yılda ödemek koşuluyla gibi tabirler kullanılarak müşterilerinin kullanımına sunulur. Ertelemeli ihtiyaç kredisi nedir, sorusunun yanında özellikle araç kredisi ve konut kredisi gibi ürünlerinde bankalar tarafından 3 ay, 6 ay ve yeni yılda ödemeye başlayın gibi ifadeler ile kullandırılıyor. Düşük faiz ve uygun ödeme koşulları ile sunulan ertelemeli kredi şimdilerde birçok banka tarafından verilmekte olup, faiz oranları ve ödeme koşullarının hangisinin uygun olması neticesinde rahatlıkla kullanılır.

Bir önceki yazımız olan Dosya Masrafsız İhtiyaç Kredisi Nedir başlıklı makalemizde dosya masrafsız ihtiyaç kredisi ve ihtiyaç kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin