Emekliler Kredi Çekebilir mi


Ülkemizde hizmet veren bankaların hizmet mantığında sürekli olarak müşteri memnuniyeti bulunmaktadır. Bu kriter noktasında hassas olan bir bankanın diğer rakiplerine nazaran bir adım önde olacağından emin olabilirsiniz. Bankacılık sektöründe hizmet veren bankaların müşteri memnuniyeti için yapmış oldukları hizmetlere bakıldığında ilk planda olması gereken müşterilerinin ihtiyaçlarına karşılık verebilmeleri noktasındaki hassasiyetleri önemlidir. Müşteri memnuniyeti için bankaların uygulamaya koyduğu hizmetler arasında en çok tercih edileni şüphesiz kredi ürünlerinin ihtiyaca yönelik olarak kullandırılmasıdır. Bir bankadan kredi çekmek isteyen bir kişi için gerçekli birkaç şart bulunmaktadır. Bunlardan birincisi kişinin düzenli olarak aylık bir gelirinin olması gerekmektedir. İkinci olarak herhangi bir şekilde Kredi Kayıt Bürosu başta olmak üzere Merkez Bankası kayıtlarında da sicilinin bozuk olmaması gerekmektedir.

Emekliler Kredi Çekebilir miİlk kriteri göz önünde bulunduracak olursak düzenli bir maaş için bankaların en çok tercih ettikleri müşteri portföyü ise, devlet memurları ile emekli olan vatandaşlardır. İki müşteri portföyü aylık olarak maaşlarını her ay düzenli bir şekilde aldığından dolayı bankalar bu müşterilere maaşlarının belirlediği ölçülerde diledikleri krediyi kullandırabilmektedirler. Özellikle emekli vatandaşlarımız için sadece bankalar değil aynı zamanda maaşlarını aldıkları PTT şubelerinden bile kredi kullanabilmektedirler. Emeklilerimiz için birçok banka ihtiyaç kredisi başta olmak üzere, araç kredisi hatta konut kredisi gibi yüklü miktarlardaki kredi ürünlerini bile maaşlarının miktarları doğrultusunda 120 aya varan vadeler ile kredi kullandırmaktadırlar.

Bir önceki yazımız olan Asgari Ücretli Çalışan Konut Kredisi Alabilir mi başlıklı makalemizde konut kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin