Emekliler Ev Konut Kredisi Alabilir mi


Uzun yıllar çalıştıktan sonra hayatın yorgunluğunu atmak için emekli olmayı bekleyen birçok insanın hayali bir şekilde gerçekleşmektedir. Emekli olan tüm vatandaşlarımız her ay düzenli olarak devlet eliyle aldıkları maaşların keyfini sürmeyi, çalışmadan maddi sıkıntılarını dert etmemeye yeni yeni alışmaktadırlar. Emekli olmuş vatandaşlarımız bu dönemlerde her vatandaşın hayali olan bir konut sahibi olabilme adına ellerinde bulunan birikime ek olarak bankalardan kredi talebinde bulunmaları gerekmektedir. Bankaya başvuru yapmadan önce her emeklinin birbirine sormuş olduğu soruların başında emekliler bankadan konut kredisi alabilir mi?

Emekliler Ev Konut Kredisi Alabilir miBu sorunun cevabı ile ilgili olarak birkaç hususu değerlendirmeye almaktadırlar. Bankaların konut kredisi talebinde bulunan emekli vatandaşlarımızda ilk baktığı kriterlerin başında krediyi talep eden kişinin yaşıdır. Bununda başlıca sebebi bankalar genellikle 65-70 yaş üstü kişilerin kredi taleplerini reddetmektedirler. Emeklilerin kredi talebi ile ilgili olarak bankaların dikkat ettiği hususlardan biri de vatandaşın kredi notu veya sicilinin düzgün olmasıdır. Kredi notu ve sicil düzgün olan kişilerin kredi talepleri genellikle çok kısa sürede onaylanmaktadır.

Emekliler ev kredisi alabilir mi, sorunun cevabı ile ilgili olarak bankaların bakmış olduğu kriterlerden biri de talep edilen konut kredisinin geri ödemesi emekli vatandaşımızın maaşının karşılayıp karşılamayacağı kriteridir. Eğer ekspertiz raporuna göre çıkarılan kredinin geri ödemesi müşteri tarafından karşılanamazsa banka krediyi talep eden emeklinin isteğini geri çevirmek zorunda kalır.

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde bankadan kırmızı kalem yiyenlere kredi ve kırmızı kalem hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin