Dosya Masrafsız İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar


Bankacılık alanında hizmet veren birçok kuruluş gerek kendi müşterileri için gerekse de banka dışından gelen müşterilerinin talepleri doğrultusunda bünyesinde bulunan birçok hizmeti kullandırmaktadır. Bankaların kullandırmış olduğu bu hizmet ürünleri arasında en fazla kullanılanı ve dikkat çekici olanı şüphesiz banka kredileridir. Düşük faiz ve uygun ödeme koşulları ile sunulan birçok kredi ürünü ihtiyaca göre sınıflandırılmış olup; ihtiyaç, tüketici, eğitim, evlilik, konut, araç, tatil vb. isimler adı altında banka müşterilerine sunulur. Bankalar bu ürünleri talep eden müşterilerine kullandırılırken; kredi türüne göre belirli isimler adı altında bankadan bir takım taleplerde bulunmaktadır. Özellikle dosya masrafı, sigorta vb. isimler adı altında talep edilen bu masraflar müşterinin kredi miktarı üzerinden düşülmektedir. Ama bankaların kredi ürünleri üzerinden yapmış oldukları rekabetten dolayı birçok banka özellikle kendi maaş müşterilerine, kamu çalışanlarına ve emekli müşterilerine dosya masrafsız ihtiyaç kredisi veren banklar olarak hizmet vermektedir.

dosya masrafsız ihtiyaç kredisi veren bankalarİhtiyaç kredisi adı üzerinde herhangi bir ihtiyacın acil olarak karşılanması adına banka tarafından tüm müşterilerine sunulan kredi türüdür. Şimdilerde bu kredi türü birçok kredi çeşidinden düşük faizli olup 36 aya kadar varan vadeler ile kullandırılmaktadır. Bazı bankalar bu kredi türlerini ipotek karşılıklı olarak 60 aya vadeler ile de müşterilerine kullandırılmaktadır. Dosya masrafsız ihtiyaç kredisi veren banklar gerek kendi müşterileri için gerekse de diğer bankaların müşterilerine istedikleri anda herhangi bir dosya masrafı ödemeden sadece kredinin sigorta tutarını ödemek suretiyle kredi kullandırmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Nedir başlıklı makalemizde ertelemeli ihtiyaç kredisi, ertelemeli kredi ve ihtiyaç kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin