Dosya Masrafsız İhtiyaç Kredisi Nedir


Ülkemizde finans sektöründe hizmet veren bankalar, bünyesinde yer alan bireysel ve ticari müşterilerinin talepleri doğrultusunda birçok bankacılık hizmetini çeşitli hizmet kanalları üzerinden ulaştırmaktadır. Bankalar tarafından sunulan bu hizmetler arasında en çok tercih edilenlerinden biri de hiç şüphesiz kredi ürünleridir. Kredi ürünleri çeşitli isim adı altında müşterilerin kullanımına sunulmakta olup değişen faiz oranları ve ödeme vadelerinde kullandırılır. Banka müşterileri herhangi bir ihtiyacı için mevcut kredi ürünlerinden birini kullanmak istediği takdirde krediye ait şartları yerine getirmelidir. Banka tarafından belirlenen bu şartlar ile ilgili olarak faiz oranı, ödeme vadesi ve masraflarıdır. Bankaların müşterileri için sunmuş olduğu her bir kredi ürünü için bu şartlar geçerli olup, bazı kredi ürünleri için dosya masrafı talep edilmez.

dosya masrafsız ihtiyaç kredisiÖzellikle de ihtiyaç kredilerinde çok fazla olan bu uygulamanın müşterileri tarafından dosya masrafsız ihtiyaç kredisi nedir, gibi sorular ile karşımıza çıkar. Dosya masrafı denilen ürün ile ilgili olarak bankanın kredi ürünü için talep etmiş olduğu banka masraflarıdır. İşlem bedeli, dosya masrafı ve kredi ücreti adı altında da isimlendirilen bu masrafların her biri zaman zaman banka tarafından talep edilmeden kredi ürünleri kullandırılabilir. Özellikle de bankanın maaş müşterileri, kamu çalışanları ve emekli banka müşterileri için genellikle ihtiyaç kredileri ya düşük dosya masrafına sahiptir veya dosya masrafsız olarak talep eden müşteriye ihtiyaç kredisi olarak kullandırılır.

Bir önceki yazımız olan Esnaf Kefalet Kredi Nasıl Alınır başlıklı makalemizde esnaf kefalet kredi ve esnaf kefalet kredi alma şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin