BankPozitif İban Sorgulama Öğrenme


Bankacılık sektöründe kullanılmaya başlanan herhangi bir işlemi ilk olarak kendi bünyesine alan bankalardan biri de hiç şüphesiz BankPozitif olarak bilinen bankadır. Müşterilerine vermiş olduğu birçok hizmeti gerek teknolojik ürünler üzerinden gerekse de klasik bankacılık yöntemleri ile ulaştırmaya çalışmaktadır. İlk olarak 2010 yılının Ocak ayından bu yana para transferi olarak bilinen bankacılık işlemlerinde kullanılmaya başlanan IBAN uygulamasını BankPozitif’te kendi müşterilerine kullandırmaktadır. EFT ve havale gibi işlemlerde banka adı, şube kodu, hesap numarası, hesap sahibi adı soyadı gibi işlemlerin yanı sıra sadece 26 karakterden oluşan bankacılık işlemini kullanarak gerçekleştirmeye izin vermektedir. Buna göre BankPozitif müşterileri kendi hesaplarına ait IBAN numarasını öğrenebilmeleri için BankPozitif İban sorgulama öğrenme menüsünü internet platformu üzerinden müşterilerine sunmaktadır.

bank pozitif iban noBuna göre banka müşterileri kendi hesaplarına ait IBAN numarasını öğrenebilmeleri için ilk olarak bankanın resmi internet platformunda bulunan MessageCenter/Form/71 sayfasına girmeleri gerekmektedir. Açılan ekranda banka müşterisinin ad, soyad ve eposta bilgileri ile birlikte T.C. kimlik no veya müşteri numarasından birini girdikten sonra “Gönder” ikonuna tıklamaları yeterlidir. Sorgulama sonucunda açılacak olan ekranda müşterinin kendi hesabına ait 26 karakterden oluşan IBAN numarası yansıtılacaktır. Bu numara ile birlikte artık para transferi işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebildiği gibi aynı zamanda daha güvenilir bir koruma kalkanı ile yapılabilecektir. Sizlerde BankPozitif İban sorgulama öğrenme menüsü sayesinde hesabınıza ait IBAN numarasını birkaç dakika içerisinde rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Albaraka Türk Kredi Hesaplama başlıklı makalemizde Albaraka Türk, albaraka türk kredi hesaplama aracı ve albaraka türk telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin