Akbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma ve Değiştirme


Ülkemizde yıllardır bankacılık alanında hizmet veren kuruluşlar arasında yer alan Akbank, bünyesinde bulunan müşterilerinin gelişen teknoloji çerçevesinde banka şubelerinde veya ATM’lerinde zaman kaybetmelerini önlemek amacıyla mobil, telefon ve internet bankacılığına yönlendirmektedir. Özellikle internet bankacılığını kullanmak suretiyle haftanın her günü 7/24 olacak şekilde bankacılık işlemlerini gerçekleştirmeyi sağlamaktadır. Bu bağlamda banka müşterilerinin internet bankacılığını kullanabilmeleri adına Akbank internet bankacılığı şifresi alma işlemini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İnternet bankacılığı şifresi için banka müşterileri telefon bankacılığını veya internet platformunu kullanmaları gerekmektedir.

Şifre almak isteyen banka müşterisi Akbank’ın resmi internet sitesini kullanmak isterse “Şifre Al” menüsünü kullanabilir. Açılan ekranda istenilen bilgilerin eksiksiz bir şekilde girilmesi çok önemlidir. Her bir aşamanın ayrıntılı bir şekilde doldurulması ile birlikte şifre alma işlemi birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilir. Akbank internet bankacılığı şifresi almak için 444 25 25 numaralı telefon bankacılığını tercih eden banka müşterileri sesli kayıt sisteminin şifre alma işlemleri menüsüne yönlendirmek suretiyle işlemleri gerçekleştirilebilir. Telefon bankacılığında görevli bulunan personelin talimatlarını yerine getirmek suretiyle internet bankacılığı için şifre alma işlemi birkaç dakikada yapılmaktadır.

akbank internet bankacılığı şifresiGünlük kullandığımız teknoloji ürünlerinin büyük bir kısmı şifreli veya kodlu uygulamaya sahip oldukları için ister istemez birçok şifrenin zaman içerisinde kullanılmamaya veya fazla şifre bolluğundan unutulmasıyla sonuçlanabilir. Akbank internet şifresi unuttum diye banka müşterileri için sisteme yüklenmiş olan ekran sayesinde sorun anında ortadan kaldırılmaktadır. Buna göre internet bankacılığı ekranının giriş bölümünde yer elan “Şifremi Unuttum” bölümüne tıklamak suretiyle yeniden şifre alma işlemi sayfasından internet bankacılığı şifresi alınır. Her bir aşaması Akbank internet bankacılığı şifresi alma işleminde kullanıldığı gibi aşama aşama yapılmak suretiyle gerçekleştirilir. Ayrıca internet bankacılığı şifresinin güvenliği noktasında önlem almak isteyen banka müşterileri şifre değiştirme işleminden faydalanabilirler. Buna göre Akbank internet şifresi değiştirme işlemi için her bir banka müşterisi kendi internet bankacılığı ekranında yer alan şifre işlemleri sayfasından istediği şifreyi yeniden belirleyebilir. Şifrenin yenilenmesi ile birlikte tüm bankacılık faaliyetleriniz yeniden güvenlik altına alınmış olur. Akbank internet bankacılığı ile her daim bankacılık işlemlerinden faydalanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fibabanka Hesap Açma ve Kapatma başlıklı makalemizde Fibabanka hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin