Abank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma ve İnternet Şifresi Değiştirme


Ülkemizde bankacılık alanında hizmet veren kuruluşlara bakıldığında birçok yeni banka son 10 yıla damgasını vurmuş durumdadır. Henüz bankacılık alanında yeni olmasına karşılık yıllardır sektörün içerisinde yer alan bankalara nazaran son derece mükemmel bir hizmet sunan bankalar arasında Abank ilk sıralarda gelmektedir. Banka olarak adını çok fazla duyuramayan yalnız müşterilerine sunmuş olduğu bankacılık hizmetleri ile bir adım öne çıkmaktadır. Özellikle de yeni nesil bilgisayar ve internet teknolojisini kendi bankacılık işlemleri ile birleştiren Abank bu bağlamda son derece kusursuz bir hizmet anlayışını ortaya koymaktadır.

Yapmış olduğu çalışmalar noktasında müşterilerine 7/24 bankacılık hizmeti verebilme adına Abank internet bankacılığını kullandırmaktadır. Banka müşterileri bu platformu kullanabilmeleri için ilk olarak Abank internet bankacılığı şifresi alma işlemini yapmaları gerekmektedir. Buna göre Abank kendi müşterilerini il ve ilçe merkezlerinde bulunan en yakın Abank şubesine beklemektedir. Genellikle gişe işlemlerinde görevli olan personel aracılığı ile banka müşterilerine internet bankacılığı şifresi kullanımı sunulur. Alınan kullanıcı adı ve şifre ile birlikte bankanın internet platformu üzerinde bulunan “İnternet Şubesi Bireysel-Kurumsal” linklerinden biri tıklanmak suretiyle girilir. Açılan yeni sayfada banka müşterileri kullanıcı adı ve şifresi ile birçok bankacılık işlemini gerçekleştirebilecekleri Abank internet bankacılığına giriş yaparlar.

abank internet bankacılığı girişAbank internet bankacılığı şifresi alma işlemi gibi birçok sektörde çeşitli kanallar vasıtasıyla sanal kullanıcı adı ve şifresi kullanılmaktadır. Mevcut şifre ve kullanıcı adının fazlalığı noktasından veya mevcut olan kanalların zamanla kullanılmamasından dolayı şifreler unutulmaktadır. Banka olarak Abank internet şifresi unuttum diyen müşterileri için internet bankacılığına giriş bölümünde yer alan şifre giriş yerinin hemen altındaki “Şifremi Unuttum” ikonuna tıklamak suretiyle yeni şifre alma ekranına yönlendirilir. Açılan yeni ekrandaki bilgilerin güncellenmesi ile birlikte yeni şifre oluşturulması gerçekleştirilmiş olur. Bununla birlikte kullanılan internet bankacılığının birçok avantajından yararlanan, mevcut hesaplarının yoğunluğu ve çevrilen para miktarının güvenli bir platformda tutulması adına internet şifresi değiştirme işlemi değiştirilmelidir. Abank internet şifresi değiştirme işlemi için banka olarak aynı “Şifremi Unuttum” ekranında yer alan bilgilerin girilmesi ile şifrenin değiştirilmesi işlemi rahatlıkla yapılabilir.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma, Değiştirme başlıklı makalemizde internet bankacılığı ve İş Bankası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin