3 Ay Ertelemeli Kredi Nedir


çÜlkemizde bankacılık sektöründe hizmet veren birçok finans kuruluşunun vizyon ve misyonunda daha fazla müşteriye sahip olma imkanı bulunmaktadır. Yapılan çeşitli kampanyalar vesilesiyle birçok bankacılık ürünü özel ve devlet destekli bankalar sayesinde müşterilerine ulaştırılmaktadır. Bankalar tarafından sunulan birçok işlem arasında en çok tercih edilenlerinden biri şüphesiz kredi ürünleridir. Son yıllarda sunulan kredi ürünleri düşük faiz ve uygun ödeme koşullarının yanı sıra artık masrafsız, ertelemeli veya diğer avantajlar nezdinde kullandırılmaktadır. Özellikle kredi ürünlerinde uygulanmaya başlanan erteleme olayı sayesinde banka kredilerinin ödeme durumları ötelenmiş olmaktadır. Buna göre ertelemeli kredi ürünleri arasında son yıllarda en çok dikkat çekeni 3 ay ertelemeli kredi ürünleridir. Peki, 3 ay ertelemeli kredi nedir?

3 ay ertelemeli kredi hesaplamaBankaların daha fazla müşteri kapma adına kendi bünyesinden kullandırdıkları kredi ürünlerine 12, 18, 24, 36, 60 ve 120 aya varan vadeler sunmalarının yanı sıra bu ürünlerin ödenmesi işlemini 3 ay daha ertelemek suretiyle kullandırılan kredi ürünüdür. Bir banka müşterisi finans kuruluşundan talep edeceği kredi ürününü en geç 1 ay sonra ödemeye başlamaktadır. Sürenin kısıtlı olması ve bankanın müşteriye bu olumsuz durumu iyi bir şekilde yansıtma adına kendince 3 ay ertelemeli geri ödeme vadesi ile kullandırmaktadır. Böylece bir banka müşterisi çekmek istediği kredinin ilk taksitini ödeme noktasında ötelemeli bir avantaj sunmaktadır. Sizlerde 3 ay ertelemeli kredi fırsatından faydalanmak isterseniz, yapmanız gereken bu avantajlar dâhilinde kredi veren kuruluşları tercih etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Borç Transfer Kredisi Nedir başlıklı makalemizde borç kapatma kredisi ve borç transferi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdiradmin